Eli_1500_1000_px_web

Pestrý rozhovor s dirigentkou projektu, Eliškou Sobotkovou

V rozhovoru, který vznikl pro listopadové číslo U NÁS V ČAKOVICÍCH, se dočtete nejen o samotném nástroji, ale i o průběhu financování, rozsahu renovace, plánech na advent i plánech do budoucna.

Dílna pana Stehlíka obnova varhan_1500_1000_px

Rozhovor s mistrem varhanářem

Jak jistě víte, již známe jméno restaurátora, který začne v příštím roce s obnovou našich varhan. Není jím nikdo jiný než mistr varhanář, pan Petr Stehlík z Hodonína. Poznejte jej. 

Co letos pod stromeček

Originální dárky pod vánoční stromeček

Nebeské tipy pro dary, které potěší srdce, chuťové pohárky, interiér a naše varhany, potřebující pomoc všech. 

gt _ 2 VERZE WEB

Připojujeme se ke Giving Tuesday, světovému dni štědrosti

Římskokatolická farnost u kostela sv. Remigia se připojuje ke světovému dni štědrosti a dobrých skutků Giving Tuesday a představuje kampaň ADOPCE PÍŠŤAL  na obnovu varhan s názvem VRAŤME JIM ŽIVOT.

1500_1000_Petr Stehlik

Známe vítěze výběrového řízení na restaurátora varhan

Vybraným mistrem varhanářem je pan Petr Stehlík z Hodonína. Pan Stehlík je velice šikovný. Pochlubit se může, mimo jiné, např. restaurováním varhan v kostelích v Bruntále nebo v Prostějově. Za zmínku stojí též nově restaurované varhany v kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Staré Boleslavi.

dobroplatky

Nákupem oplatků podpoříte obnovu varhan 

Představujeme vám novinku, kterou jsme vám poprvé představili v rámci posvícení 7.10.2023, kde jste si mohli tyto sladké oplatky zakoupit osobně a přispět tak na obnovu našich krásných varhan. 50% z ceny putuje na transparentní účet.  

František Raffael Čech_na web cover _1500_1000px

Rozhovor s Františkem Rafaelem Čechem 

Co mu ve farnosti dělá radost, jaké je jeho oblíbené místo v kostele, kde se rád modlí, co jeho volný čas, jak vnímá po svém ročním působení obecenstvo v kostele, jak se připravuje na nedělní kázání, bojuje někdy s pokušením nebo čím mu udělat radost? To a mnohem víc se dozvíte v rozhovoru, v němž se dotkli i tématu obnovy varhan, které farností nyní rezonuje.🎙️

1500_1000_ON AIR_ČESKÝ ROZHLAS_verze2

Reportáž pro Český Rozhlas

K srdci našich varhan se vydala reportérka Českého Rozhlasu, Tereza Cedidlová. Vyzpovídala nejen náš realizační tým projektu, ale i Kristýnku, dárkyni, která se přišla podívat, kterou přesně píšťalu si adoptovala a jak zní. 📻🎙️

1500_1000px_tým srdce

Rozhovor pro Givt.cz

Varhany v Čakovicích potřebují rekonstrukci, cena se bude pohybovat v řádech milionů. Jak taková rekonstrukce probíhá a mnohem více se dozvíte v rozhovoru s Eliškou Sobotkovou a Ondrou Hrubým.

Adopce píšťal

Adopce píšťal spuštěna

Naše varhany obsahují úctihodných více než 1.600 kovových, dřevěných i jazykových píšťal, z nichž si můžeme libovolně vybrat, kterou byste rádi adoptovali pro sebe, rodinu, přátele…

smaller_DSC07856 kopie

Unikátní kostel

V Čakovicích naleznete jeden z nejunikátnějších kostelů v Čechách. Svatý Remigius byl biskup remešský a velký bojovník proti pohanství. V naší zemi je mu zasvěcen pouze jediný svatostánek, jenž najdete na náměstí 25. března na okraji Prahy v Čakovicích.