Kolekce šperků, která září a pomáhá

Kolekce šperků, která září a pomáhá

V rámci letošní Noci kostelů se naše čakovická farnost znovu připojí k tomuto slavnostnímu okamžiku a s radostí představí zcela novou kolekci šperků. Tyto šperky nejenže zaujmou svým designem inspirovaným našimi varhanami, ale také mají hlubší smysl – jsou vytvořeny pomocí 3D tisku z recyklovaného plastu, což zároveň podporuje naše úsilí o udržitelnost a péči o životní prostředí.

Zakoupením šperku z této kolekce, kterou oficiálně uvedeme právě 7. června během Noci kostelů v kostele sv. Remigia, přispějete na renovaci našich varhan. Polovina z každého prodaného kousku poputuje na tento důležitý projekt, který jsme započali právě loni na Noc kostelů.

Celá kolekce šperků byla vytvořena designéry, manželi Vodičkovými z Brna, kteří nám svým talentem a kreativitou pomohli propojit krásu šperků s naší láskou ke starobylému umění varhan. Můžete si šperk pořídit přímo na místě nebo nás kontaktovat a my vám šperk/y rádi zašleme.

13
Cover_kolekce šperků co pomáhá
18

„Celá kolekce rezonuje s tématem varhan, jde o unikátní a originální šperky, a to hned ve dvou variantách a odstínech. Velice si takové spolupráce vážíme a jsme rádi, že s vámi můžeme sdílet tuto osobitou kolekci, která není jen o kráse, ale také o dobrotě a péči o historické dědictví naší farnosti“, s úsměvem komentuje Eliška Sobotková, Marketing a PR manažerka projektu obnovy varhan a doplňuje:

„Když jsem si poprvé s myšlenou realizace šperků na motivy varhan pohrávala v hlavě, hned napoprvé mě napadli právě manželé Vodičkovi, které už delší dobu osobně znám a velice ráda nosím jejich originální tvorbu. A když se nadchl i náš otec František, bylo vše jasné – jdeme do toho! A nápad se stává překrásnou skutečností, která má charitativní, ale i environmetální přesah.“

“Projekt ‘Vraťme jim život’ nám otevřel dveře k využití našich zkušeností a kreativity pro dobrý účel. Nechali jsme se inspirovat tvarem píšťal varhan, z něhož jsme vytvořili nositelné šperky s moderním nádechem, vyrobené pomocí technologie 3D tisku. Cítíme hrdost a vděčnost, že můžeme naší tvorbou přispět k obnově mistrovského díla s více než stoletou historií”, zmiňuje Jindřich Vodička, designér a majitel Studia Jsem.

6
1
4
2

NÁRAMEK i BROŽ jsou k dispozici hned ve dvou barvách, čiré a unikátní modré

Proč právě modrá? Kdo znáte nebo si vybavujete interiér kostela sv. Remigia, víte, že dominantní barvou je právě modrá a ta je přeci dobrá, jak se v jedné známé písni zpívá…nemyslíte?

CENA

NÁRAMEK: 280 Kč
(140 Kč tvoří náklady na pořízení a 140 Kč poputuje na transparentní účet obnovy varhan)

BROŽ: 250 Kč

(125 Kč tvoří náklady na pořízení a 125 Kč poputuje na transparentní účet obnovy varhan)

Platbu je možné provést hotově nebo přes QR kód pomocí chytrého telefonu.

Sledujte nás na sociálních sítích a na webu a neunikne vám nic kolem obnovy varhan. Děkujeme za vaši podporu a těšíme se na vás během Noci kostelů nebo kdykoliv v Čakovicích.

Děkujeme manželům Vodičkovým a jejich další krásnou autorskou tvorbu můžete obdivovat ZDE!